| GirllAnonymous a întrebat:

Buna mi-au aparut niste bube pe burta si pe spate, imi este tare frica sa nu fac bubat. Problema este ca luni si miercuri trebuie sa ma prezint la Evaluarea Natonala si nu cred ca ma va primi cineva asa. Ce fac? :'( :'( :'( Raspunsuri urgente, va rog! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Capriorul34 a răspuns:

Daca nu ai pe fata pana luni si pe maini nu te ingrijora, ca nu este vreo problema, nu te controleaza nimeni.
Bafta!

| GirllAnonymous explică (pentru Capriorul34):

Multumesc. Noroc cu fondul de ten si camasile subtiri. big grin

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

"bubat" auzi aicia laughing

| GirllAnonymous explică (pentru T0T):

Nu-s doctor, nu stiu cum se spune mai corect si poate te amuza dar mie imi vine sa plang crying(((((((((((

| Crainstorm20 a răspuns:

Spargi Bubele big grin

| GirllAnonymous explică (pentru Crainstorm20):

laughing) Si totusi cum ajung la Evaluare, lasand glumele deoparte?

| Crainstorm20 a răspuns (pentru GirllAnonymous):

O dai Orala big grin

| GirllAnonymous explică (pentru Crainstorm20):

Hahaha! sad crying

| bibi518 a răspuns:

Noi nu suntem in stare sa iti dam sfaturi de natura medicala pentru ca nu stim cum vei reactiona la unele "tratamente" primite de la noi, deci cel mai bine te prezinti la medic, iar acesta te va examina si iti va da un tratament potrivit, care nu iti va afecta mai tare sanatatea happy

| Criss0934 a răspuns:

Du-te rapid la doctor!

| Capriorul34 a răspuns:

Dar, de ce ar fi o problema la evaloare, nu ai haine pe tine?

| GirllAnonymous explică (pentru Capriorul34):

Pentru ca, stii, Varicela este contagioasa si nu trebuie sa ies din casa.