| MihaelaStyles a întrebat:

mi-au aparut vreo 3 - 4 bube pe burta si o colega de-a mea are varicela credeti ca am luat varicela sau este doar o urticarie ca eu mananc cam mult dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Cred ca ai luat varicela. sad

| Rockart a răspuns:

Cel mai bine e să mergi la medic. Poate fi orice. Noi nu suntem în măsură să ne dăm cu părerea sau să-ţi dăm tratamente, mai ales că nu vedem cu ochii noştrii despre ce e vorba.

| KiduScene a răspuns:

Acum depinde
cum arata bubele?

| MihaelaStyles explică (pentru KiduScene):

Ca si alea de tantar

| KiduScene a răspuns (pentru MihaelaStyles):

La varicela sunt altfel bubele
cel putin la mine asa a fost... si aveau un lichid in ele...
Poate ai rubeola nu varicela ai avut cumva sau ai febra?

| MihaelaStyles explică (pentru KiduScene):

Nu, chiar ma simt bine, nici nu ma mananca nimic, parca na-r fi acolo

| KiduScene a răspuns (pentru MihaelaStyles):

Nu stiu sa iti spun sigur... nu sunt nici eu doctor
acum ti-am spus din ce am patit... la mine cand mi-au aparut bubele de la varicela aveau un lichid in ele
la rubeola de obicei sunt rosii ca alea de tantar sau sub forma de pete...
dar daca spui ca nu ai avut nici febra nici nimic nu stiu ce sa spun... cel mai bine este sa te duci la medic si o sa iti spuna sigur ce ai

| KiduScene a răspuns (pentru MihaelaStyles):

Daca iti mai apar pana maine du-te la medic
si daca ai varicela sau rubeola stai in casa la caldura si bea ceai happy
asa pe internet nu iti poate spune nimeni sigur daca ai sau nu

| Fechete_Diana_1990 a răspuns:

Si eu am varicela la inceput am avut doar 3 bubite dar apoi au venit si celelate cu timpul. Cel mai probabil ai varicela