| JustaLittle a întrebat:

Mi s-a încheiat menstruația acum vreo săptămână iar acum am crampe ca cele pe care le am de obicei în prima - a doua zi de ciclu. Aveți idee care ar putea fi cauza? E motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Crampele sunt provocate de gaze de la mancare, sau sucuri acidulate.
De fapt, si in perioada premestruala cramele apar tot de la gaze, pentru ca esti mai imbalonata decat de obicei.

| andreeahtml a răspuns:

Este posibil sa fi răcit la ovare. Mai bine te ai duce la un medic sa îți facă un ecograf ceva sa știi sigur că totul este ok și să fie doar o mica răceală