| mihaela1401 a întrebat:

Bună, mi se misca inchizatura aia de la aparatul dentar, nu știu dacă e bracket, dar pare diferit. Ce ar trebui sa fac, avand în vede ca mi l-am pus acum 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te duci la medicul care l a pus sa verifice

| Dragobeta a răspuns:

Sa te duci la stomatolog sa verifice.

| anonimcont57 a răspuns:

Hey, eu am aparat de aproape o luna, si tot asa mi s-au mai miscat si mie oleaca/m-a durut cate un dinte de nicaieri uneori. N-ar trebui sa fie o problema deocamdata, dar vezi cum evolueaza si daca chiar e ceva grav vorbeste cu medicul ortodont