| Mihaela024 a întrebat:

Bună,miau ieșit niște coșuri pe frunte și mă dor când le ating, o fi chisturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca acele coșuri nu sunt ieșite la suprafață (nu au cap alb) și sunt destul de măricele, posibil sa fie acnee chistica.
Daca coșul e micuț totuși, înseamnă că nu s-a "copt" suficient și că urmează să-i dea acel cap alb.

| anonimg a răspuns:

Chistul nu doare absolut deloc. Deci trebuie să fie un coș mai serios care este în curs de dezvoltare. Posibil să existe ceva alifii la farmacie care ar putea opri creșterea acestuia.
Mie când îmi apare câte unul, îl storc și îl distrug cu piele cu tot. Așa m-am obișnuit, dar nu recomand.

| Marianaetanita a răspuns:

Bună, cel mai sigur ar fi să mergi la un control dermatologic