| Elsa56786 a întrebat:

Bună, nici nu știu cum sa încep. Sunt E (femeie) căsătorită de putini ani cu soțul meu/iubirea mea (viata mea) dar din păcate acesta m-a părăsit. A decedat. Totul a fost perfect, am avut o relație perfecta împreună și am fost foarte fericiți. Dar acum am rămas singura.Am plâns zile întregi pana am ajuns sa nu mai am lacrimi, pur și simplu nu mai pot sa plâng, îmi vine sa urlu de durere pentru ca încă nu îmi vine sa cred ca nu mai este.Nu mi-am imaginat vreodată ca voi fi obligata sa trăiesc fără el, nu concep viata fără el, încă îl aștept sa vina acasă. Ma întreb nonstop de ce? De ce a trebuit sa ni se întâmple noua asta? Pur și simplu nu mai pot și nici nu mai vreau sa trăiesc fără el. Încerc sa fiu puternica, sa nu arat nimanui durerea mea dar nu mai pot.
Vreau sa mor. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu este nevoie de pastile. Este nevoie de părinții dumneavoastră alături! Nu vă mai izolați! E dureros pierderea cuiva drag, cunosc sentimentul, dar trebuie să vă gândiți la ce ar dori el de la dumneavoastră! Oare el și-ar dori să trăiți sau nu? Eu nu cred că el vă cunoaște ca o persoană slabă de înger! El cred că vă știa drept o persoană puternică, veselă, cu inițiativă!

| Elsa56786 explică (pentru romeo78):

Este simplu sa spui cunosc sentimentul. Nu asta am întrebat ce ați spus dvs plus ca nu caut relații de "prietenie" Mulțumesc!

| VictorJulien a răspuns:

Foarte trista situatia ta dar nu trebuie sa te sinucizi, sotul tau sigur nu ar vrea asta, el sigur vrea ca tu sa iti revii si sa-ti continui viata far el chiar daca este foarte greu

| Elsa56786 explică (pentru VictorJulien):

Ba da, tocmai de aia am rezistat pana acum ca părinți îmi sunt alături... Dar nu mai pot.

| DevilRock a răspuns:

Sinuciderea nu este o soluție.
Caută ajutor profesional, apelează la un psiholog.
Părinții nu sunt alături de tine?