| D0zzz a întrebat:

Nu mai inteleg, desi mi-am spalat parul alaltaieri, am parul cam gras, iar de obicei nu arata asa la 2 zile. Eu il spal de obicei cam la 2 zile, ca sa ma asigur ca nu va arata gras a treia zi. Intrebarea e. de ce s-a ingrasat asa repede? Se poate datora faptului ca mi-am dat cu balsam in crestetul capului sau ca trebuie sa schimb samponul? Va rog, ajutati-ma. Nu stiu ce sa-i fac, si nu vreau sa-l spal in fiecare zi, am parul lung si e greu sa-l usuc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Încearcă să te speli o dată pe săptămînă si balsamul foloseste-l la virful părului, nu la baza lui; Părul nu se spală cu apă fierbinte pentru ca să-si păstreze luciul.

| LoveIsAllNeed a răspuns:

Pentru ca te.ai dat cu balsam pe piele. Da.te doar la varfuri si mai sus, dar nu atinge pielea. Succes!

| blueboy a răspuns:

Cu cat iti speli parul mai des cu atat devine mai gras.Parul trebuie spalt 1 sau de 2 ori pe saptamana, maxim de trei ori.