| HelpMePlss a întrebat:

nu stiti vreun tratament daca se poate chiar naturist pnetru oprirea exesului de sebum de pe pielea fetei si a scalpului, pentru ca dupa ce ma spal pe cap la vreo 2-3 zile iar mi-e uns parul, si nu mai suport asta.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa te speli pe cap la 3 zile, nu e prea des, cam asta e ritmul normal de ingrasare a parului si de spalare.

| machupicchu a răspuns:

Folosirea taratei de grau pentru fata nu este indicata a se face prea des, ci doar o singura data saptamanal...
Pentru orice disconfort la nivelul pielii, chiar si la nivelul parului, este m.bine sa discuti cu un dermatolog, care nu cred ca se va supara... ci-ti va recomanda mult mai profesional ceea ce-ti doresti... sanatate.

| mada12 a răspuns:

happy O data cand faci baie incearca sa pui in ceva. apa cu lamaie...si sa iti dai pe par... o sa tina ceva timp si nu a sa se mai murdareasca asa de repede...sa imi spui cum a mers.la mine a mers...Baftaa!

| adria_1732 a răspuns:

Pentru fata spala te in fiecare zi cu tarata de grau iti umectezi fata si dupa te freci cu tarata te clatesi apoi si iese perfect
iti garatez