| LSMM a întrebat:

Nu stiu ce am facut, dar simt de cateva minute o durere mare atunci cand indoi laba piciorului. Stateam in pat si brusc a inceput sa ma doara, ca si cum as fi facut o intindere. Nu pot sa pasesc, practic. Si ma doare ingrozitor, fara sa fi facut o miscare gresita. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa iti fi intins un muschi sau un tendon. Relaxeaza-ti piciorul pentru o perioada.

| MisFit20 a răspuns:

Paote ai calcat stramb, pune niste gheata sau compresii cu apa rece si stai in pat nu face efort, va trece nu cred ca e ceva serios. Numai bine.

| selciuc a răspuns:

Ai facut carcel.E din cauza ca ai tinut prea mult timp piciorul relaxat, fara a face niciun fel de miscare, asa ca a intrat in starea de relaxare, precum in somn.Cand ai incercat sa-l misti probabil l-ai suprasolicitat si asta ti-a provocat acele dureri groaznice.
Am patit-o si eu, nu e ceva de care sa te ingrijorezihappy.