| CurcubeulColorat a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac cu durerile menstruale! De ieri am niste dureri groaznice, am luat medicamente si degeaba.Am fost si la medic si mi-a dat ceva pe baza de plante insa am inteles ca efectul acestui medicament se va vedea in timp nu isi face efectul imediat.Impreuna cu Dismenocalm, medicamentul pe baza de plante care il iau pot lua si Algocalmin 500 mg? Sa-mi treaca durerile astea ca nu mai suport! In afara de aceste dureri mi-e greata si imi este foarte cald.Nu stiu ce sa fac la noapte ca imi este teama ca nu o sa dorm deloc din cauza durerilor! Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu cand am asemenea dureri incerc sa fac orice doar sa nu iau pastile pentru ca nu sunt bune, fac rau in timp.Si ma masez usor pe burtica pana se incalzeste f tare, ma bag in pat sa imi fie f cald si atunci imi trece. Important e sa ai picioarele calde. Bafta!

| Mirruna a răspuns:

Incearca sa it pui o sticla cu apa calda pe burta, in zna unde te doare. mai calmeaza...

| Gabiii a răspuns:

Mie imi trece cu antinevralgic sau cu niste pastile roz am uitat cum se numesc ca mi le ia mama big grin

| OrangeJuice a răspuns:

Aulin e foarte bun.Incearca-l dar evita sa iei multe pentru ca sunt prea puternice

| Loving a răspuns:

Si mie mis e intampla la fel si iau un nurofen si imi pun o sticla cu apa fierbinte pe burta unde ma doare si functioneaza.

| anca174 a răspuns:

E iau mereu nurofen si imi trece sau ibalgin sau ibuprofen

| Dragutza1992 a răspuns:

Si eu am acelasi sintome
Am carcei in burta, greata, frisoane da incerc sa-mi iau cndul de la elel
ma pun la calculator ca este singurul lucru care imi ditrage atentia....eu am laptop si stau intinsa pe canapea si daca incepe sa ma ia durerea imi fac masaj pe bura sau imi iau cv in picioare
rebuie saia mereu picioarele calde daca nu vrei sa ai carcei da pe caldura asta iti garantez ca le ai mereu.Nu fa efort. Nu bea lichide gazoase. Nu manca multe dulcuri
Noaptea incearca sa stai cu cv rece ca sa nu e ia frisoaele

Răspuns utilizator avertizat