| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu de ce copiii care sunt mai mici sunt mai flexibili? Adica un copil mic poate face sfoara, roata și sfoara etc foarte ușor, din prima încercare și eu de-abia ca pot și fac și sport și exerciții. Eu când eram mica știam de exemplu sa fac roata tiganului, acum nici nu îmi mai amintesc cum începeam.
De 2 zile m-am pus sa stau în mâini și imediat imi iese dar totusi e cam greu.
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Acei copii au oasele mai flexibile, sunt mai usori etc. Sa spunam ca tu ai 50-60 kg, Este greu sa stai in maini fara cateva saptamani sau chair luni de antrenament. Ei fiind mai mici si mai usori reusesc din prima.

| Nicolescu_Mircea_1998 a răspuns:

Oasele copiilor sunt mai flexibile, fiind partial cartilaj. Cu varsta oasele se intaresc. Pentru a fi mai flexibil poti face exercitii de intindere.