| Boxter a întrebat:

Numai ce am observat ca mi s-a desprins un bracket de pe măsea și sta doar pe sarmulita sa. Nu ma pot duce imediat la medic de aceea va întreb, este vreo modalitate de a rezolva aceasta problema pana la vizita cu medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Buna!

Nu prea ai ce sa faci. Gandeste-te ca este de la măsea, adică este greu de accesat. Nu ai cu ce sa lipesti chestia aia si orice ai incerca, te expune riscului de infectie si microbi. De aia se lucrează în medii cat de cat steril, cu mănuși si instrumente sterilizate la dentist.

Încearcă pe cat posibil sa merge cu in cealalta parte sau si mai bine, sa te grăbești cu mâncăruri moi gen piure, supe etc. pentru a nu strâmbă sarmulita sau a strica bracket-ul. Mergi la medic cu prima ocazie.

Sper ca am fost de ajutor.
happy

1 răspuns:
| pinkyypromise a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema. Incearca sa o scoti, daca e la capat. Daca nu merge, nu prea ai alta solutie.