| stuzzsy a întrebat:

Buna! Pe 11 septembrie am avut primul contact sexual, protejat chiar, ultima mea menstruație fiind pe 1 septembrie, de atunci nu mi-a mai venit si am intarziere 5 zile,precizez ca am semne ca si cum mi ar veni,cum ar fi durerea de ovare si aparitia cosurilor,am facut niste asa zise teste de sarcina in casa, dar rezultat negativ, precizez ca am fost racita si fac antrenamente la fotbal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ce rost are intrebarea? Daca ai facut-o cu prezervativ, nu esti insarcinata.

Protejeaza-ti sanatatea folosind prezervativ. Te protejezi de sarcini nedorite si de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| stuzzsy explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Dar imi intarzie ingrijorator de mult

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale, modificarile hormonale pot cauza devieri in ciclul menstrual, chiar si mai mari.
Nu trebuie sa-ti faci griji, doar daca intarzierea este de o luna intreaga, caz in care este necesar un consult ginecologic.