| OanaG97 a întrebat:

Pe data de 6 dintr-o gluma penibila mi-am spart capul, am fost la cusut dar trebuie sa ma duc sa imi scoata atele. Mi-e frica tare. Vreau sa stiu daca este dureros. Plus ca am auzit ca parul va creste aiurea in zona aia. Daca ati patit asta.mi-ar fi de ajutor niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu doare. E ca o ciupitura.
Cresc aiurea cateva fire. La fete nu se observa dupa ce a crescut parul. Doar cand e parul scurt, sub 2 cm. Si chiar si acele fire aiurea, dupa cateva luni isi revin ca directie.

| Donsavas a răspuns:

Cu părul ramane de vazut. Durerea nu va fi nicidecum ca atunci cand te ai lovit si te au cusut fiindca acum rană s-a închis.

| EcceHomo a răspuns:

Vei simți o jenă, o uşoară usturime.
Părul da, va fi mai rar acolo, dar cu timpul nu se mai observă.Eu am avut două operații la cap şi nu se vede nimic.
Sănătate!