| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Pentru cei care poartă sau au purtat aparat dentar, cât de tare doare să-l porți?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu doare, doar este inconfortabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doare in primele zile când se forțează dinții. Pe urma nici nu îl mai simți

| Frank51 a răspuns:

Doare la activări 2-3 zile, asta se întâmplă o dată la 4 sau 6 săptămâni.

| sammie a răspuns:

Doare doar în primele 2 săptămâni.