| Fillaide a întrebat:

Posibil ca in luna iulie sa plec la mare si as vrea sa slabesc cam 4-5 Kg intr-o luna. Sfaturi va roog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doina93 a răspuns:

Salut, este foarte bine ca ai un scop bine stabilit (sa te duci la mare), asa ca iti va fi mai usor sa slabesti.Pai parerea mea este ca trebuie sa ai 3 mese pe zi, ultima fiind la ora 18, acum e vara asa ca avem la dispozitie numeroase legume si fructe( iti poti face si diferite salate), bea multa apa, renunta putin la dulciuri, fa plimbari lungi cu prietenii, maninca peste, carne de vita (fiarta), cind vezi ca ti-e foame maninca ceva fructe, renunta la mincarea prea sarata.
Succes, sunt sigura ca daca vei avea vointa vei reusi.
pup

2 răspunsuri:
| georgegs a răspuns:

Sa.faci.pe.bicileta.cam.3ore.pe.zi.sa.mananci.mancaruri.grase
ultima.masa.sa.fie.pna.in.ora.19.daca.iti.mai.vine.foame
mananca.un.mar.si.fa.exerciti.ex.abdomene,flotari
genoflexiuni, alergari, fandari...succes.funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este foarte important sa nu sari peste micul dejun... dupa cum stii este cea mai importanta masa din zii.
incearca sa reduci din paine=2 felii [maxim] pe zi.
si incearca sa nu mananci mult seara si in nici un caz dupa ora 18:00
ar fi foarte bine daca ai bea foarte multe lichide cand ai senzatia de foame pentru ca uneori le mai confundam...
si asa iti si umplii stomacul si te hidratezi, deci nu iti va mai fi foame; inainte de fiecare masa poti sa iti faci suc de grapefruit, dar doar facut cu storcatorul sau o alta varianta ar fi sa il mananci gol pentru ca sucul de grepfruit ajuta corpul sa produca arderile mai repede.
combina aceste lucruri cu sportul si iti garantez o scadere in greutate rapida si sanatoasa.

Succes!