| Vintagee a întrebat:

prietena mea are o alunita cam mare pe obraz, ea a decis ca vrea sa si-o inlature chirurgical si mi-a mai zis ca riscurile ar putea fi 1.Sa ii ramana o gropita mare pe obraz in locul in care a ramas incizia, 2.Sa ii ramana o cicatrice urata si 3. Un inceput de cancer. Mai precizez ca are 17 ani ( poate conteaza si varsta).
Riscurile acestea s-ar putea adeveri? Cum v-a arata piele ei dupa operatie? Mai sunt si alte riscuri de care ar trebui sa se teama?

Rog expertii si cei de profesie sa raspunda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primele doua sunt riscuri ale interventiei. Al treilea este riscul pe care il are daca nu isi scoate alunita. Nu exista alte riscuri reale.

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Si mama a avut o alunita foarte mare pe spate dar a facut operatia si are un mic semn. Decizia e a prietenei tale. Mereu exista riscuri, la orice operatie. Bafta!