| Mindfulness a întrebat:

Buna
Probabil ați avut unii măseaua umflata cu dureri cumplite, cu puroi sau infecție. Cum se numește aceasta problema in termeni medicali abces dentar sau cum? Și cât ați achitat pentru aceasta suma la stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mădăd26 a răspuns:

Bună, preturile difera de la un judet la altul, de la o clinica la alta. Si da acea umflatura instalata la o masea sau dinte se numeste abces dentar. In primul rand trebuie sa iti faci o radiografie dentara care costa in jur de 100-150 lei, dupa care sa mergi cu ea la stomatolog, iar acolo preturile diferă cum am scris si mai sus. Poate fi 200 lei sau poate fi 500 lei.

| Mindfulness explică (pentru Mădăd26):

M-am operat deja.

| Mădăd26 a răspuns (pentru Mindfulness):

însanatosire rapida