| Anonimutza123 a întrebat:

Buna, recent am fost la medic si aceasta mi-a dat tratament pentru chist la ovarului stâng duphaston si normens, doar ca de o săptămâna mi au apărut foarte multe cosuri pe fata, mai ales in zona frunții, am fost ieri să-mi schimb tratamentul si mi-a prescris niște anticonceptionale mai slabe dar care ar trebui sa ma ajute, si vreau sa va intreb daca a mai folosit cineva tratamentul cu duphaston și i-au apărut cosuri, in cat timp au trecut si ce ați folosit, si ce părere aveti despre nticonceptionale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sarina a răspuns:

Buna si eu am avut chist si mi-a prescris dufaston dar ameteam de la ele si.le am schimbat cu anticonceptionalele belara si acum a dispărut chistul

| Anonimutza123 explică (pentru Sarina):

Aceleași anticonceptionale si mie, coșurile in cat ți-au dispărut? ai avut ceva reacții de la anticonceptionale?

| Sarina a răspuns (pentru Anonimutza123):

Nu nu am avut