| ionika17 a întrebat:

Buna. Scuzati-mi expresia dar ma tot doare anusul, ma deranjeaza, ma mai ustura, simt ca am ceva acolo. Ce sa fie oare imi este frica sa nu am ceva grav! Va rog dati-va cu parerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hemoroizi.dar nu astepta raspunsurile noastre du-te la ginecolog!

3 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

E posibil sa fi aparut vreo fisura, hemoroizi. Mai asteapta o zi sa vezi daca senzatia persista si daca ti-e asa teama de doctor, insa daca nu e nici o schimbare doctorul e solutia cea mai sigura. P.S. Stiu ca e cam urat, dar incearca sa vezi daca nu ai si scaune cu sange. E destul de important aspectul asta si grav in aceeasi masura. Multa sanatate!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În mod sigur este vorba de hemoroizi.
Trebuie să mergi la medicul de familie. Acesta îți va da câteva sfaturi despre ameliorarea durerilor cu ajutorul unguentelor și despre alimentele pe care nu trebuie să le consumi, ca să nu înrăutățești situația.
Sănătate!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să ai hemoroizi.
Mergi la medic pentru investigații și tratament. După fiecare defecare te speli au apă călduță (nu rece, nu fiartă) și săpun, tamponezi zona cu un prosop uscat (nu freci).
Sănătate.
Pa, pa.