| anonim_4396 a întrebat:

Bună, se poate elimina folicul de păr odată pentru totdeauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate elimina foliclul odata entru totdeauna!
Pentru o perioada scurta de vreme este posibil, dar parul creste la loc, in timp.

Nu exista epilare definitiva, daca la asta te referi.

A functionat "epilarea permanenta " doar pentru 1 an, desii a fost facuta profesional la o clinica dermatologica, cu aparatura de ultima generatie, dupa care parul a crescut ca inainte.

| relian a răspuns:

Foarte greu spre NU. Poti sa faci sa creasca mai incet atacand acolo foliculul, dar din pamant din iarba verde ala deal dreacu tot iese laughing

Deci nu mai credeti in povesti ca epilare definitiva etc.Ai putea sa o faci dar asta inseamna chin si poate iti afectezi pielea,deci nu are rost sa te complici.
Ala iese genetic,atata timp cat cineva lucreaza ca ala sa creasca,tu degeaba tot il elimini, la nivel genetic ala baga iar si tot asa.

Daca am cunoaste toate piesele si la nivel genetic, ce face fiecare, cum face, poate am putea sa reparam, ori sa oprim anumite chestii sa se mai produca.
Dar aici vorbim poate de mii de ani in viitor

| Frank51 a răspuns:

Desigur, cu laser. O dată ce rădăcina este distrusă acel fir de păr nu va mai creste sau va crește foarte greu.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin metoda cu electroliza se poate.

| outsidethebox a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta?