| Alex9595 a întrebat:

Acum cateva zile am fost la plaja si m-am bronzat destul de rau pe spate. Dupa 2 nopti de usturimi insuportabile a venit ceva si mai grav. Ma mananca in ultimul hal si orice as face nu pot sa scap de mancarimi. Ce solutii aveti a scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NataliaAntonia a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci cu smantanta cu 20% grasime.

1 răspuns:
| Duchess a răspuns:

Te mananca din cauza ca se vindeca, incearca sa te dai cu ulei de masline sau ulei Johnson baby, crema de galbenele sau orice poate grabi vindecarea.De asemenea poti sa-ti pui comprese cu ceai sau apa rece, calmeaza. happy