| WpzWoon a întrebat:

Am 19 ani si in urma cu 3 zile m-am jucat cu un prieten de al meu iar din joca in joaca am primit un pumn serios in partea dreapta sub coaste ( ficat sau rinichi presupun ).In seara aceea nu am avut nimic, dar a 2 a zi m-am trezit cu o durere cat de cat suportabila in acel loc. Durerea inca persista dar vad ca nu dispare dar nici nu se amelioreaza ceea ce ma baga la banuieli...
O fii grav? Noptile nu prea le-am dormit... Ce imi recomandati? in afara de a merge la doctor, asta fiind ca o ultima solutie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| criştiyan a răspuns:

O sa iti treaca in cateva zile, nu te alarmawinking

4 răspunsuri:
| MiKutzelu34546 a răspuns:

Du-te la doctor!

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Cand te lovesti, te doare, este normal sa doara, fara doctor nu ai ce face ca nu poti vedea prin pielelaughing alta alternativa nu ai..decat doctorul

| DragosPcGamer23 a răspuns:

Ai putea sa te duci la un control, sau daca e mai GRAV sa suni o salvare.Niciodata nu se stie ce se poate intampla.

| giony54 a răspuns:

De ce crezi ca un doctor iti face rau? El te va ajuta si poti sa stii la timp ce ai. Daca o lasi asa se poate acutiza si va fi mai greu sa scapi de doctor.Ai incredere ca nu te va invata de rau.Este mai bine sa previi decat sa tratezi o problema.