| Andrei7373929 a întrebat:

Buna seara, am 21 ani si o problema de sanatate, am fost diagnosticat cu Helicobacter Pylori. Eu de 2-3 luni am dureri la muschiul inimii, intepaturi la inima, durere la mana stanga, ameteli, vedere incetosata, diaree am facut EKG dar au spus ca e ok, e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai panica inutil, ca nu-i nimic grav, doar o INFECTIE bacteriana in stomac cu HP (Helicobacter pylor) si NU ai dureri la inima, fiindca toate astea sunt dureri si simptome de la infectia din stomac!

Este bine ca ti s-a confirmat infectia cu HP si NU ai NIMIC la inima!
Pentru ce dumnezue iti creezi stres si panica inventand probleme la inima cand aia este perfect sanatoasa?
Trateaza-te de HP cu mai multe antibiotice, as acum iti este recomandat de medic si durerile de stomac, vor inceta.
sanatate multa!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai primit tratament de eradicare cu Antibiotic (3 feluri) şi PPI (Omeprazol)? Dacă da, aşteaptă să îşi facă efectul. Dacă nu, trebuie să începi imediat.

| Dragobeta a răspuns:

Nu ai nimic la inima. Alea sunt simptomele date de problemele la stomac. E o infectie bacteriana din cauza lipsei de igiena. Ai mancat fructe nespalate? Sau cu tacamuri nespalate? Sau mainile murdare?
Fa tratamentul primit. Va fi bine.

| mariasimi a răspuns:

Eu zic ca da dacă și ei au zis asta înseamnă ca e doar o infecțiehappy