| andreywtza a întrebat:

Bună seara! Am 23 ani, am facut de curand un control ginecologic, după care analizele tiroidei. Azi mi-a venit rezultatul, toate sunt in regula, in afara de TSH 4400. Este vreo problemă grava? Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

TSH marit ai hipertiroidie, daca-i mic ai hipotiroidie. Hipertiroidia se vindeca, hipotiroidia mai greu sau chiar deloc. Sotia mea are hipotiroidie si cu tratament stationeaza de ani de zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce intrebare este asta, daca-i o problema grava?
Odata ce vezi ca toate analizele sunt in regula.
De ce ti-ai face griji, acolo unde nu sunt?
Relaxeaza-te si traieste-ti viata, ca-i frumoasa si evita sa iti mai creezi probleme, acolo unde nu sunt, mai ales cand ai deja confirmari bune, ca esti sanatoasa.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar medicul de familie iti poate spune!
Sau vrei sa te tratezi dupa ureche!?sad
Cumva ai pielea foarte alba?