| panescu a întrebat:

Buna seara am 46 ani recent am facut analizele de sange dar leucocitele au iesit cam mici si sant tare ingrijorata WBC3, 60 LIMFOCITELE1, 20 G eosinofili 0, 00 in rest sant toate bune
eu am fc o cura de slabire nu stiu daca este din cauza asta dar am slabit 20kg in un an de zile va multumesc astept raspunsul dv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Unele viroze au efectul asta, scad putin numarul de leucocite si cresc proportia de limfocite. Nu e cazul sa te ingrijorezi. Mergi la medicul care ti-a recomandat analizele, sa le vada si el.