| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari:
1. Fac sala de vreun an si jumatate, aproape 2 (acum am 16 ani). Cand fac extensii cu bara la triceps imi pusca incheietura cotului si ma doare, uneori ma doare si incheietura dintre palma si antebrat, iar cand imi incordez bicepsul imi pusca cotul... (Uneori si umarul). Rezultate am... 75 kg dimineata, cu vreo 10-12% bf. 178 cm inaltime.
2. Ce valoare nutritiva are spuma ce se formeaza pe laptele de vaca?(e in totalitate grasime?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Asta este deoarece corpul este in crestere, ligamentele nu sunt maturizate, exagerati cu trasul de fiare.in timp o sa ai probleme cu incheieturile., cu cartilagiile, precum si cu cresterea in inaltime.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Sincer, daca ar fi dupa mine n-as vrea sa mai cresc in inaltime happy Sunt multumit cu atat. Daca ajung la 1, 80 e foare ok. O intrebare: Daca sunt in crestere asta inseamna ca se refac daca le-am fortat, nu-i asa?

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa o lasi mai moale totusi.