| pufulete2021 a întrebat:

Bună seara,am două masele de minte, amândouă sunt găurite și ma dor tare și ma doare și urechea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la stomatolog, ca aici nu avem cum sa te ajutam!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la dentist...

| gabicoo a răspuns:

Mergi la stomatolog și ți le scoate pe amândouă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ele fiind gaurite sunt predispuse la infectii pentru ca intra mai usor bacteriile pe acolo. Si doamne fereste infectia se poate raspandi si in alta parte. Deci e normal sa te doar si sa te doara si urechea. Tu poti sa iei antiinflamator ca sa nu te mai doara si antibiotic ca sa scapi de infectie pe moment, dar gaurile alea trebuie curatate si umplute pentru ca nu poti sa stai permanent cu masele infectate

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi la dentist să scoată măselele de minte.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să le scoți.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Probabil de la nozii limfatici te doare urechea. Dacă nu ai cum să ajungi la dentist, ia nişte antibiotic, clăteşte cu apă de gură.