| Mița2001 a întrebat:

Bună seara! Am fost azi la doctor ginecolog și mi-a spus sa iau profecund ino, dar am uitat sa întreb dacă mai merg sau nu cu Duphastone, pentru ca am ovare polichistice și nu-mi vine menstruația

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Daca ti-a venit, nu mai iei Duphastone. Profecund e foarte bun, o sa reusesti sa ai un bebe, poate nu din prima, dar o sa reusesti.
Iti tin pumnii sa vina bebe cat mai curand. Multa sanatate iti doresc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna medicul si intreaba-l pe medic ca numai el stie ce este in fisa ta medicala, ce boli, alergii si contraindicatii ai, ori alte probleme de sanatate si numai el iti poate spune daca poti sa le iei pe amanodua sau nu.

| Robert2526 a răspuns:

Cat timp ai luat duphastone? ai luat 10 zile si nu ti-a venit?

| Mița2001 explică (pentru Robert2526):

Ba da, mi-a venit
Doar ca am fost la el și a zis sa încercăm cu profecund ino(pentru ca vreau un bebelus) acum am uitat sa-l întreb dacă mai iau și duphastone sau merg doar cu profecund

| Mița2001 explică (pentru Robert2526):

Mulțumesc frumos ❤️

| Robert2526 a răspuns (pentru Mița2001):

Daca ti-a venit, nu mai iei Duphastone. Profecund e foarte bun, o sa reusesti sa ai un bebe, poate nu din prima, dar o sa reusesti.
Iti tin pumnii sa vina bebe cat mai curand. Multa sanatate iti doresc