| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara
Am mancat cu lacomie si cu pofta o prajitura facuta de mama.era foarte buna.si mi sa aplecat si vreau sa vomit.(imi bag degetele pe gat si tot nu pot sa vomit) Va rog mult, daca stiti pastile care induc voma.care o provoaca... mie rau de 3 zile...Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bea No-spa de 3 ori pe zi cate o tableta. Bea ceai de sunatoare inainte cu o jumatate de ora de masa si mananca cateva zile de regim. Adica fara prajeli, grasimi si condimente.

| rosto a răspuns:

Nu are cum sa mai fie de la prajitura daca este dupa 3 zile, du-te la medicul de familie si o sa te indrume ce trebuie facut.

| Sapphire a răspuns:

Pentru starea de greata inghite sucul unei lamai. O sa iti treaca.

| clauss a răspuns:

Trage te pe maini singura cu putina alifie, iti trece garantat, e tratament babesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea apa minerala