| Bubulina99922 a întrebat:

Bună seara, am nevoie de ajutorul vostru, copilul meu are hemoroizi, ce se poate întâmpla dacă nu îi tratează niciodată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajunge sa aiba dureri de burta si fund, din cauza constipatiei cronice, formandu-se hemoroizi si pe intestine care in timp pot sangera si apoi ajungi la cancer de colon.

Copilul nu este hranit sanatos, de aceea este constipat, iar constipatia face hemoroizi.

| gabicoo a răspuns:

Se ajunge la rectocolită hemoragică și la operație la chirurgie.
Cumpără de la farmacie Gynko Fort pastile și Procto-Glyvenol cremă și supozitoare. Și pune-l să ia pastilele și să se dea cu cremă. Dacă are hemoroizi interni să-și pună și supozitoarele.

Dacă nu vrea îi iei telefonul.

| ioana748 a răspuns:

Stii ca copilul tau are dreptul sa mearga gratuit la medic?
Sanatate,