| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Bună seara
Am o întrebare tare importanță
Ce se poate întâmplă dacă te mușca albină de limbă îți intră în gură și te înțeapă?
Rog seriozitate
O seara bună

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deinde de fiecare, daca sistemul tau imunitar tolereaza veninul e ok dar poti face si stop cardiac de la venin

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru RAY):

Acea persoană a intrat în comă chiar azi și e un copil

| RAY a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

E bine ca nu a facut stop cardiac, inca nu tia revernit din coma?

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru RAY):

A venit smurdu elicopterul și la dus de urgență erea în comă

Răspuns utilizator avertizat
| xr0sioRx a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, nu te speria, auzi la astia, mori la o intepatura, poate doar daca ai alergic, dar nu cred ca mori, cel mai rau caz ti se umfla limba pentru ceva timp, nu foarte mult, dar nu mori -.-'', e O ALBINA, vezi ca albina nu musca...

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru xr0sioRx):

Am zis înțeapă la final

| RAY a răspuns (pentru xr0sioRx):

56 de oamenii mor anual nu e chiar o albina poate ucide

| TranquillaMDFK a răspuns:

Stai calm. daca esti alergic se va umfla si va tine maxim 4 zile. daca nu se umfla esti norocos.
P.S: pune gheata.