| Vali_perju_1998 a întrebat:

Buna seara am o mare problema cu acneea si no pot scapa de ea am incercat cu sapun de sulf, Zyneryt dar nu au dat rezultate deloc sunt baiat varsta 15 ani
-Imi puteti da un sfat cum sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un dermatolog. El stie cel mai bine ce te poate ajuta.
Iti va spune niste reguli pentru ingrijirea tenului si iti va recomanda ceva de la farmacie. Bafta happy

| AnoNim12226565 a răspuns:

Nea... si la mine e aceeasi problema am incercat cu antibiotice(dermatologu) mi-am spart tot stomacu de la ele zynerit nimic dupa fierbea mama frunze de dafin si ma dadea cu licoarea aia iar nimic am luat o potiune de la farmacie cu antibiotice(medicu) nimic acu nu mai fac nimic si le las in pace. crec e si la tine asa ceva