| Mia999 a întrebat:

Am o " mica, mare problema", am circa o luna de cand imi curge apa din nas. Fara sa pot controla. Nu in fiecare zi, la cateva zile, o saptamana, imi curge cate o picatura, doua fara sa pot controla, nu simt decat atunci cand imi curge din nas...nu e tocmai placut mai ales la job sa patesc asta sau cand stau de vorba cu cineva.Stiti cumva care este cauza? Nu ma doare nasul, nu am racit si nici nu m-am lovit la el...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suna a rinită alergică - vezi ce zice un alergolog

| relian a răspuns:

Cele ma frecvent apare ce spui din cauza alergiilor.Asta daca spui ca nu esti racit.
Alta cauza ar fi de la lichidul cefalorahidian, dar nu cred ca ai avea asa ceva.Ai observa si alte simptome, deci nu cred ca este de aici, se intampla foarte rar asa ceva.
Am spus doara de la ce ar putea fi, nu sa te sperii.

Daca nu inceteaza, cel mai indicat ar fi sa consulti un medic.

| SkyPilot a răspuns:

Poate fi o alergie. Si o problema dentara poate avea uneori un astfel de efect. Trebuie sa mergi la medic, noi aici nu putem decat sa ne dam cu presupusul.