| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o nelamurire, acum o luna am avut scabie dar s-a vindecat, acum pe piciorul drept ( in partea stanga ) mi-au aparut niste bubite, pe piciorul stang la fel. Pe coate nu am nimic. Credeti ca ar mai putea fi vorba de scabie? Se mai poate lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, scabia se ia, nu se face. Deci e posibil sa o fi luat din nou.
Dupa ce va tratati va recomand sa va fierbeti toate hainele, lenjeriile, cu care intrati in contact la o temeperatura mare, pentru a scapa definitiv. Succes.

1 răspuns: