| Adinutzzaa a întrebat:

Am o problema. De câte ori ma aplec am o un miros ciudat in nas, nu stiu sa-l descriu. La fel se întâmpla și cand ma trezesc din somn, ma trezesc cu un miros ciudat in nas. Aveți idee oare de ce? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma aplec am o un miros ciudat in nas"

nasul NU emană ci captează, așadar

intrebare: cănd te apleci, unde-ți bagi nasul?

| Adinutzzaa explică (pentru sierra1):

Nicăieri. Pur și simplu ma aplec sa iau o hârtie de pe jos.

| gabicoo a răspuns:

Nu cumva vine din stomac?
Posibile explicații: helicobacter pilory, reflux gastric, gastrită, ulcer!

| Adinutzzaa explică (pentru gabicoo):

Nu știu. De asta am intrebat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fermentatie bacteriana din intestine

| Adinutzzaa explică (pentru anonim_4396):

Oh

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici medicii nu dau diagnostice pe net.

| Andrei123Aa a răspuns:

Esti racita? Nas infundat? Sau in cel mai rau caz ai sinuzita daca spui ca simti cand te apleci. Am patit si eu odata. A fost demult si nu mai stiu cauza exacta dar stiu ca ma durea fruntea cand ma aplecam si simteam si eu la fel un miros ciudat dar a trecut de la sine.
Oricum sper sa te faci bine.

| Adinutzzaa explică (pentru Andrei123Aa):

Am deviație de sept. Nu știu dacă asta sa fie cauza.