| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, am o stare foarte ciudata, parca simt ca ma sufoc sau ca lesin. Am stat si in camera, este foarte cald, am iesit putin pe balcon si sunt mai ok.Nu stiu de la ce mi-a aparut aceasta stare, nu am mai patit.Va rog sa ma ajutati cu un sfat urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal sa ai stari de lesin cand stai in soare, in calduri mari sau esti deshidratata.

Acest lucru se intampla foarte descelor care au probleme cu inima sau tensiune arteriala, cum au batranii, putand sa lesine sau chiar sa moara.

In acest caz, trebuie sa fii constienta ca tu nu ai voie sa stai in soare, caldura sau afara cand este foarte cald.

| 4evergentleman a răspuns:

Hidrateaza-te mai mult, minim 3 litri de apa plata,fara alcool sau dulciuri. Pot fi multiple cauzele dar la cat e de cald nici nu e de mirare,ba e frig bsvs foarte cald,organismul nu se poate adapta așa ușor la noile temperaturi. Poți fi și anemica,schimba alimentația și consumă sfecla roșie,spanac, broccoli, suc de morcovi, suc de sfecla sau combinat, daca nici așa nu trece mergi la un medic de familie, de altfel sa nu uiți să dormi minim.7-8 ore pe zi, si să nu ai nopți pierdute sau sa adormi târziu stand pe net in mod excesiv.
Multa sănătate.