| BaiatulElita a întrebat:

Buna seara! Am și eu o intrebare! Dacă am gânduri negative, pot apărea dureri de stomac in capul pieptului? Nu stiu dacă sa o iau in seama sau nu. De dimineața am mancat dulce pe stomacul gol, dar nu cred ca asta ar fi problema. Voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru3107 a răspuns:

Gandurile negative se pot combina destul de des cu anxietatea/stresul care poate actiona dandu-ti crampe stomacale si dureri in capul pieptului sau alte dureri localizate in alte parti corporale. Spre exemplu, eu cand sunt intr-un atac de panica, incep sa tremur si sa am dureri puternice de burta. Ideea este sa gandesti pozitiv.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poți manca cât dulce vrei n-are nici o treaba

| gratargratar a răspuns:

Depinde cum sunt durerile...
Te arde in capul pipeptului, sau e o durere ca o strangere? etc. Descrie putin...

| BaiatulElita explică (pentru gratargratar):

Gen doar ca și o durere de burta.

| 2Fear a răspuns:

Posibil ai făcut exces de cofeină (cafea, ceai negru, cola) ori efort fizic/psihic sau posibil atac de panică (stres emoțional). Încearcă să faci o vizită la medic, el este cel mai în măsură să îți spună ce să faci, și Dumnezeu!

| Mp a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu un medic despre problema ta ca nu este bine sa te joci cu sanatatea si decat sa patesti ceva mai rau cel mai bine este sa previi