| MihaiPaun5455 a întrebat:

Buna seara am si eu o mare intrebare la toti dintre voi,vreau sa va intreb voi cand faceti baie sau dus folositi burete? va frecati pielea cu el sau doar cu mainile si intindeti respectivul gel de dus, sapun pe piele, eu fac zilnic dus dar nu imi frec pielea,nu am burete de dus si am mancarimi, ma mananca, ma gandesc ca asta sa fie cauza, ce sfat imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu nu am folosit niciodata burete sau gel de dus, ci doar sapun. Mancarimile pot scoate in evidenta o alergie la produsele de ingrijire, deci incearca sa schimbi marca sapunului/gelului si vezi daca se mentin mancarimile

| darrio2007 a răspuns:

Daca dai cu gel de dus pe corp si nu folosesti un burete, irosesti degeaba gelul. Buretele curata, prin frecare, celulele moarte de pe piele.
Ceva de genul asta este bun.

http://scms.machteamsoft.ro/......e-baie.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buretele de dus te scapă de celulele moarte de la nivelul pielii.

| AN_Aylin_1998 a răspuns:

Eu zic să folosești un burete deoarece prin frecarea pielii se îndepărtează celule moarte, de aceea ai mâncărimi.Nu uita sa schimbi buretele de dus din când în când!