| DouaPuncteD a întrebat:

Apelez din nou pentru cateva sfaturi!
Dimineata am observat o inflamatie in gat, mai exact langa amigdala dreapta, un fel de bobita de culoare rosiatica. La farmacie mi-au recomandat Garganta si un antiinflamator. Ce credeti ca este? Si ce imi recomandati?
P.S: Momentan iau un alt tratament cu antibiotice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Ar putea fi o alergie la antibioticul pe care îl iei. Mergi la medic.

1 răspuns:
| BeatriceMaria98 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa vizitezi un medic, nu mai lua medicamente dupa ureche! Poti da in altele, un antibiotic trebuie prescris in functie de microbul sau bacteria care se afla in gat ( se face o analiza ).