| istratep a întrebat:

Buna seara...as vrea sa stiu cand pot sa incep antibioticele, daca in seara asta am avut un contact sexual neprotejat...am mai citit ca spermatozoizii pot trai si 7 zile in vagin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Am observat şi precizarea ulterioară; oricum, mi-am dat seama că era vorba de anticoncepţionale + antibiotice.

De mâine poţi să iei antibiotic, dar la următoarele acte sexuale este necesară o metodă contraceptivă suplimentară ( prezervativ, ovule spermicide, etc. ) - metodă pe care trebuie s-o foloseşti ÎNCĂ 7-10 zile după terminarea tratamentului cu antibiotic.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă a fost neprotejat și ești la ovulație, așteaptă să vezi dacă mai vine menstra la presupusa dată calculată de tine.
Dacă vine menstra și nu sunt alte simptome, poți începe tratamentul cu antibiotic.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| istratep explică:

Am uitat sa specific ca iau anticonceptionale..scuze

| istratep explică:

Iau si anticonceptionale

| istratep explică:

Imi puteti spune ce sa fac, pls

| istratep explică:

Mersi mult de raspuns