| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Astazi s-a intamplat sa am scaun si sa intampin dificultati.M-a durut in momentul in care a iesit,si am vazut ca pe hartie era putin sange(rosu).Nu s-a mai intamplat, dar parca am impresia din cand in cand ca as avea ca si o rana in zona rectului.Imi puteti spune ce anume ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Mutumesc! La multi ani!

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere happy

Mulţumesc şi euwinking

O seară/noapte frumoasă.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de cite zile nu ai fost la wc, pină azi?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt baiat si am 18 ani.nu pot sa spun ca am fost neaparat constipat, dare drept ca am simtit colonul mai liber dupa ce am avut scaun.mananc doar carne de peste de 2 ani, si intradeva este posibil sa nu fi consumat multe lichide.(daca ajuta cu ceva azi am fost la sala, si am facut antrenament cardio, si este posibil sa fi eliminat lichidele prin transpiratie).si de doua saptamani am facut efort foarte mare la sala(pana la limita), sper sa nu aiba vreo legatura

| RobertMoon a răspuns:

Asa se intampla daca nu te duci cateva zile se aduna. Mananca mai putina carne deoarece se digera greu de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut erai constipat/ă si scaunul era gros de aceea te a durut cind a iesit, si ai singerat, intrucit ai rănit putin anusul, spală te si unge te cu o cremă de preferintă pentr u hemoroizi, si bea multe lichide, supe ciorbe apă minimum 2 litrii, si lasa mincarea consistentă pîinea, carnea etc, esti fată? Băiat? ce virstă ai?

| BeAmazing a răspuns:

Bea mai multe lichide pe zi si daca continua aceste simptome, mergi la doctor!

| kitykity a răspuns:

Poate ai fost constipat, si s-a adunat prea mult. Nu ar mai trebui sa mai mananci carne fiindca daca mananci prea multa nu este bine, mai bine concentreazate asupra fructelor, legumelor, lactatelor si cerealelor. Daca mananci in fiecare zi ce este sanatos, nu o sa ti se mai intample.

| facpipi a răspuns:

Poate ai fost constipat iar din aceasta cauza cum a zis si iLuiz, sa adunat prea mult. Incearca sa mananci mai usor, mai putin carne si mai multe lactate. Eu de exemplu mananc cereale cu lapte in fiecare dimineata, merg la toaleta dupa si nu mai ma probleme tot restul zilei.