| Omegasss a întrebat:

Buna seara, astazi sotia si-a facut o ecografie vaginala pentru a confirma o sarcina ea fiind in 5 saptamani si 5 zile dar la ecografie se vedea doar acel sac(placenta) si nu se vedea un embrion ni s-a spus sa revenim dupa 2 saptamani.Intrebarea este:Credeti ca va aparea embrionul dupa 2 saptamani? Este normal asa ceva? Sa mai mergem si la alt control ginecologic? Mentionez ca de vreo 2-3 saptamani are starile "normale" de sarcina dureri de sani,stomac(ovare), oboseala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Urmati sfaturile doctorului.

| Cipi1212 a răspuns:

Incercati la un alt doctor. La 5 săptămâni ar fi trebuit să se vadă embrionul.