| TheSeventhSin a întrebat:

Buna seara, ce boli pot fi depistate la nivelul stomacului la un CT (computer tomograf)?
A facut cineva pana acum pentru stomac? Si pe langa stomac poate vedea si alte organe in afara ariei stomacului? (Pancreas, Ficat, Splina, Vezica urinara etc?)
Pot depista afectiun precum gastrita, ulcer sau infeectii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Minerva9709 a răspuns:

La CT din ce știu eu, sigur poți vedea dacă ai ulcer. Poți depista formațiuni tumorale canceroase sau non canceroase, modificări morfologice. Cel mai bine consulți un medic, el știe cel mai bine. Mult succes și sănătate

| TheSeventhSin explică (pentru Minerva9709):

Am vazut mesajul tarziu dar multumesc!

| Minerva9709 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Cu drag.