| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce m-aș putea da/spala pe cap ca sa scap de păduchi?
Nu am,dar mi-e frica sa nu iau de la vreo fata din clasa, care are.Eu am parul lung si mi-e frica sa nu iau ca o sa ma fac de ras in scoala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă știi că are, spune-i dirigintei, nu mai aștepta să iei păsuchii

| Dany_Daniel_1999 a răspuns:

Du-te la farmacie şi ceri ceva pentru ei, sau daca ai şampon de petrol ceva.

| isabelleeeeeeeee a răspuns:

In mod sigur gasesti la farmacie.