| Aldutssss31 a întrebat:

Buna seara, cum pot scapa de răceală in sarcina? M-a luat de vreo două zile și am băut ceai si salvigol dar degeaba.La doctor încă nu pot sa merg.Am 25 sapt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Infuzie de oregano...merge perfect!

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, fiind gravida. Va fi afectat si fătul.

| Aldutssss31 explică (pentru darrio2007):

Asta voi face dar pana ajung la medic ce as putea sa iau?

| darrio2007 a răspuns (pentru Aldutssss31):

Imi pare rau dar nu sunt medic. Mai ales in cazul tău.

| Nume6 a răspuns:

Pai daca ai gripa de nu trece?

| Nonolita a răspuns:

De ce nu poti sa mergi la medic? De inconstienta? Cu atat mai mult ca esti insarcinata, trebuie sa mergi. Chiar si la urgente, oricat de aglomerati ar fi. Ca gravida ai prioritate.