| RalucaYonela02 a întrebat:

Bună seara! De 6 luni am pircing în buric până acum câteva zile nu am avut probleme cu el decât o dată am făcut o bubiță în ambele părți, dar am dat cu baneocin și în 2 zile a trecut, acum de câteva zile s-a umflat foarte tare și este roșu am dat cu cremă dar nu îmi trece, puteți să îmi recomandați ceva? Vă mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| elennaionela14 a răspuns:

Ai infectie acolo
Ar trebuii scos piercingul si sa tratezi infectia
Ar fii bine sa mergi la medic
Poate ai nevoie de antibiotic

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu se zice pierce? Eu stiu ca pircing este un verb si pierce este substantiv ( cel la care te-ai referit ). Adica pircing este procedura prin care ti se pune acel pierce.