| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! De acum o lună tot simt furnicături și amorțeli în mâna stângă și o senzație de presiune în mână! Inima nu mă doare! Îmi este frica sa nu am sindromul de tunel carpian!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Caută pe net testul Tinnel şi testul Phalen. Dacă ies pozitive at sindromul de tunel carpian. În primă fază trebuie să mergi la fizioterapie, nu te arunca la operație că e dureroasă şi câteodată nu reuşeşte.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc mult pentru fundă.

5 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Posibil, stiu pe cineva care a avut dar operatia este foarte simpla si recuperarea rapida.

| shyde a răspuns:

Fa-ti te rog un consult cardiologic si gandeste-te daca respiri bine, daca nu cumva ai ceva rinita sau dificultati de respiratie sau odihna. Astea dau asa ceva.

| ___Enzo explică (pentru shyde):

Respir bine pe gură!

| shyde a răspuns (pentru ___Enzo):

Ce-ti am zis eu e pe nas, nu pe gura.