| MARGARETA199734 a întrebat:

Buna seara
De cateva zile am o durere sub buric in partea dreapta jos, apare doar seara si foarte putin sesizabilă, ca niste înțepături
Menționez ca beau cam 3 energizante pe zi si 1 l cola
Poate sa fie din cauza acceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate sa fie apendicita.
Otravurile acelea (asa cum le numeste BlackBMW) cauzeaza alte probleme.
Trebuie sa mergi la medic pentru investigatii. Treci mai intai pe la medicul de familie.

| MARGARETA199734 explică (pentru anonimg):

Am fost la GP si mi-a spus sa iau paracetamol ca n-am nimic

| anonimg a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Ok. Atunci asa faci.
Dacă nu iti va trece după timpul estimat de medic, te vei duce iarăși la el.
In cazul in care bănuiești că este apendicita (simptomele le găsești pe net), vei merge la un alt medic. Apendicita isi poate manifesta durerea in orice parte a abdomenului (a burții); pe mine de exemplu mă durea in mijlocul abdomenului.
Iti doresc sănătate dar si vointa si puterea de a renunta la băuturile energizante si la cola.

| MARGARETA199734 explică (pentru anonimg):

Nu am nici un alt simptom, nu cred ca Poate fi apendicita
Oricum multumesc mult

| Ionut231312 a răspuns:

Nu mai bea niciodată 3 energizante pe zi...Mai ales în combinație cu cola... măcar bea un energizant, maxim 2 pe zi și atat

| BlackBMW a răspuns:

3 energizante si 1l de cola? Glumesti? Te mai si intrebi de ce ai dureri... Las-o mai usor cu ''otravurile'' alea. Du-te la un medic, nu pe TPU.