| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! De ce tot am dopuri în urechi mai des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca iti intra apa in urechi cand faci duș. Mergi la un ORL-ist sa-ti faca spalaturi in urechi ca sa-ti elimine dopurile.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu ai invatat inca, cum sa-ti cureti zilnic urechile.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Pentru ca nu te speli.

| Alina0124 a răspuns:

Cel mai probabil pentru că îți întra apă, nu te curăță cu bețișoarele normale pentru că îl împingi mai tare spre timpan. Dacă nu poți sa mergi la un medic, sunt niște bețișoare speciale cu vârful ca un arc care te vor ajuta sa elimini dopul de ceară.